VIDEO Liga 1: FCSB continuă cursa de urmărire a liderului (1-0 vs Gaz Metan Mediaș)

FCSB a trecut la limita de Gaz Metan Mediaș, sâmbata, în deplasare, scor 1-0, în etapa cu numarul 19 din Liga 1. În urma acestui succes, formația pregatita de Anton Petrea s-a apropiat de liderul CFR Cluj (înca nu a evoluat în aceasta etapa).
Unicul gol al partidei a fost marcat de Olaru, în minutul 59. Vezi aici reușita.
În clasament, lider este CFR Cluj (48 de puncte), urmata de FCSB (43 de puncte). Gaz Metan Medias ocupa locul 12, cu 19 puncte.

Au evoluat echipele:

Gaz Metan: Octavian Vâlceanu - De Moura, Matricardi,…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

„U“ Craiova – FCSB 0-3 | Stiinta ramane cu dorinta, punctele iau drumul Capitalei

22:05, 28.01.2024 - Universitatea Craiova a pierdut clar, scor 0-3, partida susținuta duminica seara, pe stadionul „Ion Oblemenco“ (17.766 spectatori), pe FCSB. Disputa cu liderul Superligii a contat pentru etapa a 23-a. Oaspetii au deschis scorul in prelungirile primei reprize, prin Darius Olaru. Capitanul ros-albastrilor…

Ivaylo Petev și Alex Mitrița au prefațat derbiul „U“ Craiova – FCSB (VIDEO)

15:01, 26.01.2024 - Universitatea Craiova a susținut astazi conferința de presa a derbiului cu FCSB, din etapa 23 a Superligii. Disputa este programata duminica, de la ora 20.00, pe stadionul „Ion Oblemenco“. Din tabara Științei au fost prezenți antrenorul Ivaylo Petev și atacantul Alex Mitrița. Ambii au declarat ca au…