​VIDEO Liga 1: Dinamo, remiză în prima etapă (1-1 vs Hermannstadt)

​Dinamo a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în prima etapa împotriva celor de la Hermannstadt. Aceasta a fost prima partida disputata de "câini", dupa ce clubul a fost preluat de investitori spanioli.

Joalisson a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 32, în timp ce Sorescu a egalat din penalti în minutul 59. Vezi aici cele doua goluri.

Au evoluat echipele:
Dinamo: Straton - Ehmann, Puljic, Bejan (Popa '46) - G. Cretu, Rauta, Vl. Achim (Grigore '83), Sin - Sorescu, Neicutescu (Bani '46), Fabbrini. Antrenor:…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

Ivaylo Petev și Laurențiu Popescu au prefațat meciul „U“ Craiova – Rapid

15:05, 03.03.2024 - Universitatea Craiova și Rapid București se intalnesc luni, de la ora 20.00, pe stadionul „Ion Oblemenco“, intr-o partida care incheie etapa a 29-a, penultima din Superliga. Disputa din Banie a fost prefațata astazi de catre antrenorul Științei, Ivaylo Petev, și portarul Laurențiu Popescu. Ambii au…