​VIDEO Liga 1: Dinamo București vs UTA Arad 0-1 / Ioan Hora, decisiv din penalti

Nou-promovata UTA Arad a obținut prima sa victorie din acest sezon, dupa ce a învins-o, scor 1-0, în deplasare, pe Dinamo București. În urma acestui rezultat, formația antrenata de Laszlo Balint ocupa locul 10, dupa cinci etape, în timp ce echipa lui Cosmin Contra se afla pe locul 12.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Ioan Hora, din penalti, în minutul 42. Sebastian Colțescu a dictat lovitura de la 11 metri dupa un fault al lui Puljic (faza aradenilor a început dupa o pasa greșita a lui Gonzalez). Vezi aici momentul.

Rezultatele înregistrate…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

Se știu echipele care vor juca in play-off-ul și play-out-ul Superligii: Surprize mari in ultima etapa din sezonul regular

22:40, 08.03.2024 - Ultima etapa a Superligii a decis vineri seara echipele care vor evolua in play-off și play-out, cu cinci meciuri jucate la aceași ora. Debeljuh a marcat in minutele suplimentare de joc golul care a calificat-o pe Sepsi Sf. Gheorghe in play-off. Dinamo a parasit locurile direct retrogradabile. CFR…

UTA – Sepsi 2-1 | Aradenii și-au dus misiunea la bun sfarșit

18:16, 27.01.2024 - UTA Arad a reușit sa se impuna, scor 2-1, in partida susținuta sambata, la pranz, in fața formației Sepsi Sf. Gheorghe. Disputa de pe arena „Francisc Neuman“ a contat pentru etapa 23 din Superliga. Golurile invingatorilor au fost marcate de Johana Omondi (’35), dupa un assist al lui Fabry, respectiv…