Vestea cruntă pentru Rusia a venit la câteva minute după victoria cu 5-0 în faţa Arabiei Saudite. Vedeta Dzagoev e OUT de la Mondial!

Publicat:

Rusia si-a spulberat adversarul in meciul de deschidere de la Campionatul Mondial! Tara gazda s-a distrat cu Arabia Saudita pe care a reusit sa o invinga cu 5-0, insa in ciuda victoriei exista si o veste proasta pentru rusi. Vedeta Alan Dzagoev nu va mai juca la acest Campionat Mondial! Fotbalistul de 27 de ani al celor de la TSKA Moscova s-a accidentat in minutul 24 al jocului si, din primele investigatii, se pare ca afectiunea este una grava.

Sport Express noteaza faptul ca Dzagoev a fost diagnosticat cu o ruptura musculara, verdict ce urmeaza sa fie stabilit in urma unui RMN pe…

Citeste articolul mai departe pe prosport.ro…

Sursa articol si foto: prosport.ro

Stiri pe aceeasi tema

FOTO | Golul lui Lozano se poate vedea si pe... scara Richter! Fanii mexicani au provocat un cutremur dupa golul victoriei cu Germania

21:52, 17.06.2018 - Mexic a produs prima mare surpriza a acestui inceput de Cupa Mondiala. A castigat primul meci din cadrul grupei F, impotriva campioanei lumii, Germania. Lozano a punctat in minutul 35, iar defensiva mexicana a rezistat atacurilor trupei lui Joachim Low pana la fluierul de final. …