U Cluj – Mioveni 1-0 | Portarul Croitoru a îngropat „lanterna“

U Cluj s-a impus la limita, cu noroc, scor 1-0, in partida susținuta luni, pe stadionul „Gaz Metan“ din Mediaș, in fața formației CS Mioveni. Golul ardelenilor a fost marcat de Thiam, cu o lovitura de cap, cu largul concurs al portarului Croitoru, care a scapat mingea pe sub el (’72). U Cluj: Gorcea – Oancea, Martic, Ilie (’46, Remacle), Goranov – Filip, Bic – Chipciu, Nistor (’79, Simion), Gomes (’60, Tescan) – Thiam (’79, A. Balan). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau. CS Mioveni: Croitoru – Radescu, Garutti, Balaur (’77, Benchaib), Marquinhos (’46, Sno) – V. Pop (’85, Caprescu), Lepistu (’62, Carnat),…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

„U“ Craiova – FCSB 0-3 | Stiinta ramane cu dorinta, punctele iau drumul Capitalei

22:05, 28.01.2024 - Universitatea Craiova a pierdut clar, scor 0-3, partida susținuta duminica seara, pe stadionul „Ion Oblemenco“ (17.766 spectatori), pe FCSB. Disputa cu liderul Superligii a contat pentru etapa a 23-a. Oaspetii au deschis scorul in prelungirile primei reprize, prin Darius Olaru. Capitanul ros-albastrilor…