Liga 1 | Sepsi a smuls un punct pe final de meci cu Botoșani

Formațiile Sepsi OSK și FC Botoșani au incheiat la egalitate, scor 2-2, partida susținuta astazi, la , contand pentru etapa 12 din Liga 1. Oaspeții au deschi scorul prin Tircovanu inainte de pauza (’36). Keyta a facut 0-2, in minutul 53, dar gazdele au raspuns imediat prin Mitrea (’55). Sepsi a cautat cu disperare golul egalizator, iar el a venit chiar in ultimul minut al prelungirilor, autor fiind bulgarul Dimitrov (’90+4).   Sepsi: Fernandez – Dimitrov, Bouhenna, Dumitrescu (’46, F. Ștefan), Ștefanescu (’46, Petrila) – Fofana (’75, Fulop), Mitrea, Vașvari – Purece (’46, Golofca),…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

Grozavu, dat afara cu parere de rau

12:15, 31.03.2024 - Antrenorul Leo Grozavu a fost demis de clubul de fotbal Politehnica Iasi, sambata seara, dupa ce formatia din Copou a pierdut meciul cu FC Botosani, cu 1-2, in deplasare, in etapa a doua a fazei play-out a Superligii. ”In aceasta seara, conducatorii clubului nostru si antrenorul Leo Grozavu au hotarat,…