Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

​Liga 1, play-off: CSU Craiova rămâne în lupta pentru titlu (2-1 vs FC Botoșani)

Publicat:

​CS Universitatea Craiova a învins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC Botosani, într-o restanta din etapa a III-a a play-off-ului Ligii I. Partida trebuia sa aiba loc la 12 iunie, dar a fost amânata dupa ce medicul echipei FC Botosani a fost testat pozitiv cu noul coronavirus, potrivit News.ro.

Au marcat: Nistor '31, Koljic '72 / Dugandzic '89.
Min. 31, 1-0: Nistor a marcat cu un sut puternic cu piciorul stâng din afara careului mare;
Min. 72, 2-0: Vladoiu a centrat de pe dreapta, iar Koljic a înscris cu capul;
Min.…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

Stiri pe aceeasi tema

Petrolul – „U“ Craiova 2-3 | Ivaylo Petev: „Un meci bun pentru suporteri“

00:10, 01.03.2024 - Antrenorul Universitații Craiova, Ivaylo Petev, s-a bucurat pentru victorie, dar nu s-a declarat mulțumit de evoluția alb-albaștrilor. „Un meci bun pentru suporteri, nu și pentru antrenor. Nu am facut un meci rau, mai ales in prima parte, am avut ocazii. Ne-am propus sa nu mai repetam greșelile pe care…

„U“ Craiova – FCSB 0-3 | Stiinta ramane cu dorinta, punctele iau drumul Capitalei

22:05, 28.01.2024 - Universitatea Craiova a pierdut clar, scor 0-3, partida susținuta duminica seara, pe stadionul „Ion Oblemenco“ (17.766 spectatori), pe FCSB. Disputa cu liderul Superligii a contat pentru etapa a 23-a. Oaspetii au deschis scorul in prelungirile primei reprize, prin Darius Olaru. Capitanul ros-albastrilor…