Liga 1 / Gaz Metan se apropie din ce în ce mai mult de play-off după victoria cu Iași

Gaz Metan Mediaș se afla intr-o forma foarte buna in acest am. Medieșenii au invins-o, in aceasta seara, pe Poli Iași, scor 2-1 și astfel au bifat cel de-al treilea succes din ultimele patru partide. Meciul a contat pentru etapa a 18-a din Liga 1. Fostul jucator al Universitații Craiova, Luis Nițu, a deschis scorul pentru gazde in minutul 20, iar Ricardo Valente a dublat avantajul echipei sale in minutul 23. Djuranovic a mai adus speranțe pentru moldoveni pe final de meci, dupa ce a redus din diferența (83), dar, in cele din urma, Gaz Metan s-a impus. Gaz Metan: Pleșca – Butean, Baco, Matias,…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

UTA – FCU 3-2 | Mircea Rednic: „Ma bucur ca am reușit sa-i blocam“

17:46, 02.03.2024 - Antrenorul formației UTA Arad, Mircea Rednic, considera ca meciul cu FCU a fost dificil, cu emoții, dar ca victoria a fost meritata. Acesta s-a aratat incantat de faptul ca baieții sai au avut reacție dupa „dușul rece“ din meciul cu Rapid. VEZI VIDEO! Superliga, etapa 29 Vineri, 1 martie: Poli Iași…