Liga 1 | Dinamo, perdantă în „Groapă“ în fața lui CFR Cluj

Dinamo București nu i-a facut fața campioanei CFR Cluj in meciul susținut joi seara, chiar daca meciul s-a disputat in „Groapa“. „Cainii“ au pierdut categoric, scor 0-2, in fața ardelenilor. Golurile au fost marcate de Debeljuh (’14) și Paun (’44 – penalti). Dinamo: Mejias Osorio – Sorescu, Puljic (’46, Bejan), Grigore, Radu – Anton (’88, V. Achim), Rauța – Camara (’88, Bani), Magureanu (’7, Garcia; ’35, Gueye), Fabbrini – Nemec. Antrenor: Jerry Gane. CFR Cluj: Balgradean – Susic, Vinicius, Burca, Camora – Itu (’83, Costache), Soares (’60, Djokovic), Paun (’84, Hoban) – Carnat (’59, C. Deac),…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

„U“ Craiova – FCSB 0-3 | Stiinta ramane cu dorinta, punctele iau drumul Capitalei

22:05, 28.01.2024 - Universitatea Craiova a pierdut clar, scor 0-3, partida susținuta duminica seara, pe stadionul „Ion Oblemenco“ (17.766 spectatori), pe FCSB. Disputa cu liderul Superligii a contat pentru etapa a 23-a. Oaspetii au deschis scorul in prelungirile primei reprize, prin Darius Olaru. Capitanul ros-albastrilor…