Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Hermannstadt – FCU 1-0 | Băieții lui Napoli s-au bătut singuri

Publicat:

FCU Craiova nu a contabilizat niciun punct din deplasarea din Ardeal, dupa ce a pierdut la limita, scor 0-1, disputa cu AFC Hermannstadt. Partida a contat pentru etapa 30, ultima din campionatul regular din Superliga. In prima repriza ambele echipe și-au trecut in cont cate o bara. Sibiul prin Gabi Iancu (’7), FCU prin Bahassa (’42). Oltenii au mai nimerit o data bara ardelenilor in minutul 61, prin Piccolomo. Sibienii au deschis scorul in urma unui autogol. Silviu Balaure a centrat puternic de pe stanga in careul mic, iar Dani Hernriques a reluat cu capul imparabil in propria poarta (’69, 1-0).…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

Stiri pe aceeasi tema

Farul – FCU 1-0 | Cu brigada in spate, „marinarii“ au luat punctele toate

22:11, 26.01.2024 - FCU Craiova a pierdut la limita, scor 0-1, vineri seara, la Ovidiu, in fața Farului Constanța. Disputa a contat pentru etapa 23 a Superligii și a oferit un fotbal destul de generos, dar și cu greșeli de arbitraj, in ciuda utilizarii VAR-ului. Prima repriza, controlata in totalitate de gazde „Marinarii“…