FC Barcelona, Juventus Torino, Chelsea Londra și FC Sevilla, primele echipe calificate în șaisprezecimile Ligii Campionilor

FC Barcelona, , și FC Sevilla sunt primele echipe calificate in șaisprezecimile . Cele patru cluburi și-au asigurat prezența in urmatoarea runda a competiției datorita victoriilor obținute in etapa a patra din faza grupelor.

Citeste articolul mai departe pe publika.md…

Sursa articol: publika.md

Liga Campionilor: Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund, calificate in semifinalele competiției

01:25, 17.04.2024 - Echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat formatiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2, informeaza news.ro.

Viva Espana. Barcelona și Atletico Madrid, primele invingatoare in sferturile Ligii Campionilor

00:30, 11.04.2024 - FC Barcelona și Atletico Madrid au reușit miercuri sa caștige meciurile din manșa tur a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Catalanii s-au impus cu 3-2, in deplasare la PSG, in timp ce oamenii lui Simeone merg in Germania, la Dortmund, cu un avan

Cite echipe de fotbal s-au calificat la noua Cupa Mondiala a Cluburilor FIFA

00:10, 14.03.2024 - Echipa italiana de fotbal Juventus Torino s-a calificat la noua Cupa Mondiala a Cluburilor FIFA din 2025, gratie calificarii formatiei FC Barcelona in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, in urma victoriei obtinute pe teren propriu in partida cu SSC Napoli (scor 3-1), informeaza EFE. Juventus…

Ponturi Champions League 12-13 martie: Aflam ultimele echipe calificate in sferturile de finala

14:05, 12.03.2024 - Marți și miercuri vom afla ultimele echipe calificate in sferturile de finala din Champions League, faza in care au ajuns deja Real Madrid, Manchester City, Bayern Munchen și PSG. Se creioneaza un tablou de vis in Champions League, iar in aceasta saptamana vor avea loc ultimele patru confruntari retur…

Ajax, Dinamo Zagreb și Servette, primele trei echipe calificate in optimile Conference League

23:51, 22.02.2024 - Kenneth Taylor a marcat in prelungiri și a trimis-o joi pe Ajax in optimile de finala ale Conference League, in detrimentul lui Bodo/Glimt, cu o victorie cu 4-3 la general. Dinamo Zagreb a remizat acasa și e la randul ei e in optimi, alaturi de elvețienii