Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

​Europa League: FC Botoșani, eliminată în turul doi preliminar (0-1 vs Shkendija)

Publicat:

​FC Botoșani a ratat calificarea în turul trei preliminar al Europa League, gruparea din Liga 1 pierzând, pe teren propriu, meciul cu echipa Shkendija (Macedonia), scor 1-0.

Golul oaspeților a fost înscris de Ibraimi în minutul 2. Acesta a profitat de o ieșire a portarului Pap și l-a lobat din unghi. Mingea a intrat în poarta dupa ce a lovit bara.

Shkendija a ramas în inferioritate numerica, în minutul 67, dupa ce Alimi a primit al doilea cartonaș galben.

În turul urmator, Shkendija se va duela cu învingatoarea partidei…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

Stiri pe aceeasi tema

Un arbitru roman din lotul de SuperLiga a vazut ursul!

14:05, 16.03.2024 - Nu este o gluma, ci realitatea in totalitate. Un arbitru roman din lotul de SuperLiga a avut parte vineri, 15 martie, la intoarcerea spre casa de la un  meci condus in play-out, de o intalnire mai puțin obișnuita intr-un oraș important din țara. Norocul sau a fost ca se afla in automobilul propriu și…

Țigari de contrabanda de peste 33.000 lei reținute in Dorohoi

11:50, 27.02.2024 - Țigari de contrabanda de peste 33.000 lei reținute in Dorohoi Politistii de frontiera din cadrul Sectorului Politiei de Frontiera Dorohoi au depistat si retinut un cetatean roman care transporta 60.000 de tigarete fara timbru de acciza. Tigaretele, in valoare de 33.000 de lei, au fost retinute in vederea…