VIDEO. Radu Ştefan a fost implicat într-un scandal monstru la Lazio - Milan, 3-1. Mexes l-a strâns de gât pe Mauri!

Lazio - AC Milan a fost un derby foarte incins aseara pe din Roma. Lombarzii au condus cu 1-0 inca din minutul 4, prin golul lui , dar lazialii au intors scorul si au castigat lejer. Frustrarea pierderii inca unui meci important i-a scos din minti pe oamenii lui , iar lucrurile au degenerat. Tensiunea care si asa fusese foarte mare dupa dubla lui Parolo si reusita lui Klose, care au stabiliot scorul final, a degenerat in minutele de prelungiri. O simpla sicana intre , fundasul lui Milan, si , capitanul lui Lazio, s-a transformat…

Citeste articolul mai departe pe 7est.ro…

Sursa articol: 7est.ro

Juventus Torino reușește sa se califice in finala Cupei Italiei

01:21, 24.04.2024 - Juventus Torino s-a calificat in finala Cupei Italiei, dupa ce a fost invinsa cu 2-1 de Lazio in returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, dupa ce in prima mansa, disputata pe Allianz Stadium, bianconerii s-au impus cu 2-0, informeaza news.ro.

Coppa Italia: Lazio vs Juventus - „Batrana Doamna”, prima sansa la finala

08:55, 23.04.2024 - Lazio - Juventus, meci contand pentru mansa a doua a semifinalelor din Cupa Italiei, este programat, marti, 23 aprilie, de la ora 22:00, pe Stadio Olimpico din Roma, si va fi transmis in direct de Prima Sport 1.

Europa League: Roma vs Milan - Cine isi salveaza sezonul?

09:50, 18.04.2024 - Roma - Milan, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 18 aprilie, de la ora 22:00, pe Stadio Olimpico, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

AS Roma: Evan Ndicka se simte bine, anunta tehnicianul Daniele De Rossi

16:20, 17.04.2024 - Fundasul franco-ivorian al echipei AS Roma, Evan Ndicka, care s-a prabusit duminica in timpul unui meci, este "bine", a declarat miercuri, antrenorul sau, Daniele De Rossi, inaintea meciului cu AC Milan, din mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Europa, potrivit news.ro

Roma - Lazio, un nou episod din Derby della Capitale, in etapa #31 din Serie A » Echipele probabile + cote

13:20, 06.04.2024 - AS Roma și Lazio, rivalele din același oraș, se intalnesc astazi intr-un nou episod ce se anunța spectaculos din Derby della Capitale. Partida va incepe la 19:00 și va fi liveTEXT pe GSP.ro și la TV pe Orange Sport 2, Prima Sport 2 și Digi Sport 4. Derby-ul conteaza pentru etapa #31 din Serie A și va…

Serie A: Roma vs Lazio - Se anunta spectacol in Derby della Capitale

11:30, 06.04.2024 - Roma - Lazio, meci contand pentru etapa a 31-a din campionatul Italiei, este programat, sambata, 6 aprilie, de la ora 19:00, pe Stadio Olimpico, si va fi transmis in direct de Digi Sport 4, Orange Sport 2 si Prima Sport 2.

Serie A: Lazio vs AC Milan - Derby incendiar pe Olimpico

10:55, 01.03.2024 - Lazio - Milan, meci contand pentru etapa a 27-a din campionatul Italiei, este programat, vineri, 1 martie, de la ora 21:45, pe Stadio Olimpico din Roma, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 2 si Prima Sport 2.

Serie A: Lazio vs Napoli - Derby-ul marilor dezamagiri

10:50, 28.01.2024 - Lazio - Napoli, meci contand pentru etapa a 22-a din campionatul Italiei, este programat, duminica, 28 ianuarie, de la ora 19:00, pe Stadio Olimpico din Roma, si va fi transmis in direct de Digi Sport 4, Orange Sport 2 si Prima Sport 2.