VIDEO | Campionatul Mondial de hochei pe gheață 2019! Se cunosc semifinalele. Suedia, aut!Canada s-a salvat in extremis cu Elveția, cu un gol în ultima secundă. Toate rezultatele

Campionatul Mondial de hochei pe gheața 2019, Grupa Mondiala, are loc in Slovacia, la Bratislava și la Kosice, intre 10 și 26 mai. Suedia trebuie sa-și apere trofeul cucerit anul trecut. Meciurile se pot vedea pe youtube. Semifinale 25 mai 16.15 Rusia - Finlanda 20.15Canada - Cehia Sferturi de finala 23 mai 17.15 Canada - Elveția 3-2 (dupa prelungiri) Severeson a egalat in ultima secunda! De fapt, cu patru zecimi inainte de ultimul fluier. Stone a adus victoria in preluingiri (65.07). 17.15 Rusia - SUA 4-3 2. Gusev (Sergaciov, Kucerov), 16. Sergaciov (Gusev), 42. Kaprizov (Gusev, Sergaciov), 48.…

Citeste articolul mai departe pe libertatea.ro…

Sursa articol: libertatea.ro

Preliminarii CE 2025 | Romania U21 s-a chinuit in Armenia, dar a obtinut victoria

15:30, 26.03.2024 - Selecționta U21 a Romaniei a reluat campania de calificare la EURO U21 din 2025, dar nu a convins in primul joc oficial al anului. Tricolorii antrenati de Daniel Pancu au castigat astazi, cu 1-0, pe „Armavir Stadium“, in fata Armeniei U21. Unicul gol al meciului a fost marcat cu spatele de Cristian…