"U" Cluj - Astra 3-4 după prelungiri în optimile de finală ale Cupei României. Gazdele au condus cu 3-0!

"U" Cluj a marcat prin Abrudan 2 si Taub 5, 8, iar pentru Astra au inscris Llullaku 14p, 76, Cordos 24a si Sepsi 99a. In minutul 88, de la gazde a fost eliminat Abrudan, dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Cupa Romaniei, optimi de finala, REZULTATE

Marti

Turris-Oltul Turnu Magurele - CSU CRAIOVA 1-4

HERMANNSTADT - FC Voluntari 3-0

CSM Poli iasi - VIITORUL 2-2, 3-5 d.l.d.

Miercuri

CS Mioveni - SEPSI 0-5

"U" Cluj – ASTRA GIURGIU 3-4 d.p.

– CFR Cluj, ora 21:45 ( 1, 1, )

Citeste articolul mai departe pe rtv.net…

Sursa articol: rtv.net

Ivaylo Petev și Laurențiu Popescu au prefațat meciul „U“ Craiova – Rapid

15:05, 03.03.2024 - Universitatea Craiova și Rapid București se intalnesc luni, de la ora 20.00, pe stadionul „Ion Oblemenco“, intr-o partida care incheie etapa a 29-a, penultima din Superliga. Disputa din Banie a fost prefațata astazi de catre antrenorul Științei, Ivaylo Petev, și portarul Laurențiu Popescu. Ambii au…