Liga 1. ASA Târgu Mureș - FC Botoșani 2-1. “Dubla” lui N’doye aduce victoria gazdelor

ASA Târgu Mureș își continua startul foarte bun de sezon, iar victoria obținuta astazi cu FC Botoșani, scor 2-1, duce echipa nou promovata pâna pe locul 5 în Liga 1, cu 11 puncte. Victoria gazdelor a fost asigurata de “dubla&" reușita de Ousmane N’doye, care a deschis scorul în minutul 36, dupa o pasa de la Hora, și a adus victoria în minutul 85, cu o lovitura de cap. Hadnagy egalase pentru FC Botoșani în minutul 78, cu un șut la colțul lung.

Gaz Metan – Pandurii 0-2, Ceahlaul – Chiajna 2-0, Dinamo – FC Brașov…

Citeste articolul mai departe pe ziuanews.ro…

Sursa articol: ziuanews.ro

Rapid și CFR Cluj și-au respectat statutul de favorite, FCSB are duel tare azi cu Farul, chiar de ziua lui Hagi. Analizam etapa din Liga 1, la GSP Live. Urmarește emisiunea AICI

09:31, 05.02.2024 - Jurnaliștii GSP Alexandru Barbu și Adrian Duța vor analiza rezultatele din etapa 24 și vor prefața derby-ul etapei, FCSB - Farul, la GSP Live, de la 11:00. Rapid s-a impus fara mari probleme pe teren propriu, cu Oțelul, scor 2-1, CFR Cluj a caștigat in prelungiri meciul cu Petrolul, 2-1, Dinamo a ajuns…