Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Washington

Publicat:

, locul 2 WTA, s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Washington, dupa victoria obtinuta in fata Marianei Duque-Marino, locul 115 WTA, scor 3-6, 6-4, 6-2. Simona se va duela in sferturi cu , a saptea favorita a turneului american. Duque-Marino, din Columbia, a cerut interventia medicului in setul 2, la scorul de 5-2 pentru .  Simona si-a pierdut rapid serviciul in primul set, c (...)

Citeste articolul mai departe pe ziaruldeiasi.ro…

Sursa articol: ziaruldeiasi.ro

Stiri pe aceeasi tema

ATP Țiriac Open 2024: Calificare in sferturile de finala pentru cel mai tanar jucator al turneului

17:40, 18.04.2024 - Cel mai promițator jucator de la turneul Țiriac Open, brazilianul Joao Fonseca, a reușit joi calificarea in sferturile de finala dupa ce l-a invins pe moldoveanul Radu Albot (139 ATP), scor 7-6(2), 6-2.

Irina Bara s-a oprit in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota

04:20, 06.04.2024 - Jucatoarea romana de tenis Irina Bara a fost invinsa de italianca Sara Errani, cu 4-6, 6-2, 6-3, vineri, in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota (Columbia), dotat cu premii totale de 267.082 de dolari, anunța AGERPRES.

Jianu și Ionel s-au calificat in sferturile de finala la Barleta și la Barcelona

17:10, 03.04.2024 - Filip Cristian Jianu a ajuns miercuri la al 17-lea meci consecutiv fara infrangere, dupa ce s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Challenger de la Barletta (Italia). Tot miercuri, Nicholas David Ionel a trecut de turul secund al turneului similar de la Barcelona (Spania), potrivit mediafax.…

Handbal (m): Dinamo București s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

21:30, 02.04.2024 - Dinamo București, campioana Romaniei la handbal masculin, a caștigat și manșa retur a optimilor EHF Europa League in fața danezilor de la Bjerringbro-Silkeborg, scor 27-24 (16-8) și va juca in sferturi cu Skjern.

CSA Steaua București s-a calificat in sferturile LEN Euro Cup la polo

23:10, 23.03.2024 - CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale LEN Euro Cup la polo pe apa, dupa ce i-a invins pe grecii de la Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2, 9-8), in urma aruncarilor de departajare, sambata seara, in mansa secunda a optimilor de finala, in Bazinul Steaua di

Dan Petrescu și-a calificat echipa in sferturile de finala ale Ligii Campionilor Asiei

17:40, 20.02.2024 - Sud-Coreenii de la Jeonbuk FC, formație antrenata de Dan Petrescu, s-au calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor Asiei, dupa victoria in dubla manșa in fața celor de la pohang Steelers.

U-BT Cluj-Napoca s-a calificat in sferturile de finala ale EuroCup in ciuda eșecului cu Lietkabelis

07:00, 08.02.2024 - U-BT Cluj-Napoca s-a calificat, miercuri seara, in premiera in sferturile de finala ale competitiei masculine de baschet EuroCup, desi a pierdut ultimul sau meci din Grupa B, 87-92 cu formatia lituaniana 7bet-Lietkabelis Panevezys, in deplasare.

Sorana Cirstea, victorie impresionanta la turneul WTA de la Abu Dhabi in fața locului 9 mondial

18:55, 07.02.2024 - Sorana Cirstea (33 de ani, #26 WTA) a reușit o victorie clara in turul secund al turneului WTA de la Abu Dhabi in fața locului 9 mondial, Maria Sakkari (28 de ani), scor 6-2, 6-1. Sorana a reușit victoria in fața tenismenei din Grecia in doar o ora și 17 minute. Sorana Cirstea se va duela cu Daria Kasatkina…