Betis Sevilla şi Eibar au remizat, scor 1-1, în LaLiga

a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul sustinut, vineri, pe teren propriu, in compania echipei Eibar, in etapa a opta a campionatului Spaniei.

a deschis scorul pentru Eibar printr-un penalti in minutul 34, in timp ce pentru Betis a punctat Loren (69).

Partidele Leganes-Levante, Real Madrid-Granada, Valencia - Alaves si Osasuna-Villareal au loc sambata, in timp ce meciurile Mallorca-Espanol Barcelona, Celta Vigo-Athletic Bilbao, Valladolid-Atletico Madrid, Real Sociedad-Getafe si FC Barcelona-FC Sevilla sunt programate duminica.

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol: stiripesurse.ro

LaLiga: Granada vs Valencia - Gazdele, aproape retrogradate

08:25, 04.04.2024 - Granada - Valencia, meci restant contand pentru etapa a 26-a din campionatul Spaniei, este programat, joi, 4 aprilie, de la ora 21:00, pe Nuevo Estadio de Los Carmenes, si va fi transmis in direct de Orange Sport 4 si Prima Sport 3.

LaLiga 2: Valladolid vs Eibar - Duel pentru promovare

09:50, 24.03.2024 - Valladollid - Eibar, meci contand pentru etapa a 32-a din liga a doua a Spaniei, este programat, duminica, 24 martie, de la ora 17:15, pe Estadio Jose Zorillo, si va fi transmis in direct de Digi Sport 3, Orange Sport 3 si Prima Sport 3.

LaLiga: Osasuna vs Alaves - Momente dificile pentru Ianis Hagi

07:35, 04.03.2024 - Osasuna - Alaves, meci contand pentru etapa a 27-a din campionatul Spaniei, este programat, luni, 4 martie,de la ora 22:00, pe Estadio El Sadar din Pamplona, si va fi transmis in direct de Digi Sport 4, Orange Sport 4 si Prima Sport 4.

FC Valencia a interzis accesul Netflix pe stadionul Mestalla pentru meciul cu Real Madrid

11:35, 27.02.2024 - Cotidianul Marca noteaza ca gruparea Valencia a interzis accesul Netflix pe stadionul Mestalla la meciul de sambata, cu Real Madrid (etapa 27 din LaLiga), in legatura cu un documentar despre Vinicius.

Spania iși numara morții dupa incendiul devastator de la Valencia! Ancheta și multe semne de intrebare dupa ce un bloc cu 14 etaje a ars ca o torța

20:20, 23.02.2024 - Spania iși numara morții dupa incendiul devastator de la Valencia! Ancheta și multe semne de intrebare dupa ce un bloc cu 14 etaje a ars ca o torța Bilantul mortilor in urma incendiului devastator care a distrus un complex de locuinte cu 14 etaje din Valencia, in estul Spaniei, a crescut la 10, au…

LaLiga: Barcelona, succes contra echipei lui Ianis Hagi

21:31, 03.02.2024 - Barcelona a obținut a doua victorie consecutiva in campionatul Spaniei. Formația antrenata de Xavi Hernandez s-a impus in deplasare la Deportivo Alaves, scor 3-1, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 23.

​LaLiga: Alaves vs Barcelona - Examen dificil pentru Ianis Hagi

08:25, 03.02.2024 - Alaves - Barcelona, meci contand pentru etapa a 23-a din campionatul Spaniei, este programat, sambata, 3 februarie, de la ora 19:30, pe Estadio Mendizorroza din Vitoria, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 4 si Prima Sport 3.

FC Barcelona a invins Osasuna, scor 1-0, intr-o partida restanta din etapa 20

23:25, 31.01.2024 - FC Barcelona a invins, miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Osasuna, intr-o partida restanta din etapa a 20-a a campionatului Spaniei, potrivit news.ro.Golul a fost marcat de Vitor Roque, in minutul 63.In minutul 67, de la Osasuna a fost eliminat Unai Garcia. Tot…