Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile Cupei României după ce a bătut-o cu 2-0 pe Chindia Târgovişte

s-a calificat in sferturile de finala ale , trecand in optimi de , joi, in deplasare, scor 2-0 dupa prelungiri.

Golurile au fost marcate de Balaure '111 si Chipirliu '115.

Joi a acces in sferturi si Hermannstadt.

Marti s-au calificat CSM , CSU Craiova si FC Botosani, iar miercuri si Dinamo.

Ultima partida din optimile de finala, ACS Steaua, este programata la ora 21.30, conform news.ro.

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol: stiripesurse.ro

Ivaylo Petev și Laurențiu Popescu au prefațat meciul „U“ Craiova – Rapid

15:05, 03.03.2024 - Universitatea Craiova și Rapid București se intalnesc luni, de la ora 20.00, pe stadionul „Ion Oblemenco“, intr-o partida care incheie etapa a 29-a, penultima din Superliga. Disputa din Banie a fost prefațata astazi de catre antrenorul Științei, Ivaylo Petev, și portarul Laurențiu Popescu. Ambii au…

Intr-un picior și loviți de probleme! Haos la Dinamo și Poli Iași inaintea duelului direct al salvarii

13:50, 28.02.2024 - Dinamo și Poli Iași se bat direct pentru evitarea retrogradarii, vineri este un meci tare in Copou. Ambele formații se confrunta cu numeroase și importante absențe, GSP.ro va prezinta situația celor doua echipe inaintea confruntarii. Dinamo s-a revitalizat dupa victoria cu Hermannstadt (1-0), Poli Iași…